21. 07. 2019

Krajská zdravotní se připojí k náboru dárců kostní dřeně

zapiš se

Krajská zdravotní, a. s., se připojí k akci, která proběhne na Krajském úřadě Ústeckého kraje pod názvem „Zapiš se někomu do života“. Cílem projektu je rozšířit databázi dárců kostní dřeně, což znamená více nadějí na záchranu člověka, jenž onemocní zhoubnými nemocemi kostní dřeně a uzlin.

 

Akce proběhne ve čtvrtek 18. dubna 2019 od 11:00 do 15:30 hodin,

na Krajském úřadě Ústeckého kraje, Velká Hradební 3118/48, 400 02, Ústí nad Labem.

  • Je ti 18 až 35 let?
  • Jsi zdravý, bez vážných onemocnění v minulosti?
  • Nebereš pravidelnou medikaci (antidepresiva, antihypertenziva, léky na léčbu snížené funkce štítné žlázy, astmatu)?
  • Máš váhu nad 50 kg?
  • Jsi ochotný překonat určité nepohodlí a ztrátu času v zájmu záchrany života druhého člověka?

Pokud ano, přijď na nábor dárců!

 

  

 

Zdroj: info@kzcr.eu

Upozornění na výhružné maily

body-1869745_640

 

ČESKÁ REPUBLIKA –  Po celé republice se v poslední době rozšiřují výhružné e-maily, které hrozí zveřejněním vašich intimních fotografií či videa pokud nezaplatíte.

Operátoři policejní tísňové linky na Litoměřicku přijali v posledních dnech více než desítku takovýchto oznámení. Například oznamovatel z Roudnicka uvedl, že mu přišel e-mail od neznámého člověka, který po něm požaduje 13 tisíc korun, jinak údajně zveřejní jeho erotické fotografie…

Odesílatel těchto e-mailů ve skutečnosti žádné vaše fotografie ani videa nemá. Doufá však, že adresát tomuto tvrzení uvěří a požadovanou částku uhradí.

Doporučujeme na e-mail nereagovat, smazat jej a žádné peníze nikam neposílat! Pokud jste již nějaké peníze zaplatili, oznamte tuto skutečnost na Policii ČR.

Zdroj: PČR/Foto: Ilustrační

DNY PRO ZDRAVÍ v teplické Olympii

Dny pro zdraví 2019 úvodní

TEPLICE – Jistě všichni víme, jak je ve vztahu ke zdraví důležitá prevence, ale ruku na srdce – kdo na ni chodí opravdu svědomitě a pravidelně? Jedinečný projekt již třetím rokem nabízí obchodní centrum Olympia, kdy po dva vybrané dny v měsíci dubnu máte možnost využít určitá preventivní vyšetření zdarma a bez objednání.

Letos se DNY PRO ZDRAVÍ konají o víkendu 6. a 7. dubna vždy v čase 11:00 – 17:00 hod.

„Jsme moc rádi, že i v letošním roce můžeme tento projekt uskutečnit a pomoci našim zákazníkům s péčí o jejich zdraví. V loňském roce jsme takto bez nadsázky pomohli zachránit lidský život, tedy není jistě třeba uvádět více důvodů, proč opět DNY PRO ZDRAVÍ pořádáme. Nešlo by to ovšem bez partnerů, kteří vyšetření na místě provádí. Někteří s námi spolupracují dlouhodobě, jako například Hornická nemocnice s poliklinikou v Bílině nebo Svět zdraví. Letos vítáme i nové partnery projektu –  gynekologickou ambulanci a centrum pro ženy TeeS z Ústí nad Labem a Sportovní centrum T-CLUB. „ uvedla k projektu marketingová manažerka obchodního centra.

Novinkou je letos ošetření přístrojem zvaným ONDA, který se zaměřuje pomocí mikrovln na formování těla a odstraňuje celulitidu. Jedná se o zcela unikátní přístroj v ČR. Další novinkou je konzultace na téma stresové inkontinence. Nebude chybět ovšem vyšetření kožních znamének, diagnostika těla certifikovanými přístroji, výživové poradenství nebo měření cukru v krvi.

Rozpis všech nabízených vyšetření najdete na www.olympiateplice.cz.

Studenty programu Erasmus přivítal Tomáš Vlach

program Erasmus Tomáš Vlach

ÚSTÍ NAD LABEM – Na Univerzitě J. E. Purkyně studuje několik desítek zahraničních studentů programu Erasmus. Jejich zástupce ve středu přivítal náměstek primátora Tomáš Vlach.

Studenty na magistrát doprovodil profesor Pavel Doulík, prorektor pro zahraniční vztahy, který v úvodu pohovořil o zahraničních vztazích univerzity, jejichž je program Erasmus součástí.

Tomáš Vlach studentům přiblížil zajímavosti města a jeho nejbližšího okolí a popřál jim, ať je pro ně Ústí nad Labem dobrým zázemím ke studiu i k poznání naší země. „Je to poprvé, co se takto setkáváme se zahraničními studenty univerzity. Pokládám za důležité pomoci v orientaci u nás, seznámit je s nabídkou kultury, sportovních i turistických příležitostí a vyslechnout si i jejich názory,“ poznamenal Tomáš Vlach.

Studenti jsou mimo jiné z Turecka, Španělska, Itálie nebo Polska a setkání se zúčastnily i dvě dívky, které studují zdravotnickou fakultu Katolické univerzity v Ružomberoku. „Vybraly jsme si zdejší fakultu zdravotnických studií, která má dobrou úroveň a samo město je velmi zajímavé,“ uvedla studentka Alenka.

Zdroj: město ÚL

Zpevněný povrch u jezera Milada ocení cyklisté i milovníci in-line bruslení

válec Milada

ÚSTECKO – Na jezero Milada vyjela technika Palivového kombinátu Ústí, s. p. Začali zpevňovat tzv. Tuchomyšlský okruh, který kromě vozidel Integrovaného záchranného systému budou moci využívat cyklisté i bruslaři, což znamená skoro 4 km zábavy!

Jedná se o první etapu prací, které budou probíhat v letošním i příštím roce, proto prosíme, respektujte případná omezení pohybu okolo jezer.

Kolem celého jezera je v plánu asfaltový povrch dokončit v příštím roce. Bude určený pro obsluhu jezera, především pro složky Integrovaného záchranného systému a správce jezera. Tento typ povrchu ovšem umožňuje i pohyb na in-line bruslích.

mapa Milada

Zdroj: FB Palivový kombinát, s. p.