21. 11. 2018

Provozní informace ledového kluziště – Olympia ICE ARÉNY v Teplicích

OLYMPIA ICE ARENA úvodní

TEPLICE – Přinášíme vám informace o provozu jediného ledového kluziště – Olympia ICE ARÉNY v Teplicích.

ICE ARÉNA je ozvučená, osvětlená, najdete u ní stánek s občerstvením.

Otevírací doba:

Po – Ne: 8:30 – 21:00 

ICE ARÉNA bude otevřená i v době vánočních svátků a na Nový rok.

V průběhu dne se led pravidelně čistí, proto není otevřeno v kuse, ale otevírací doba je prezentována formou časových bloků:

 

Bloky bruslení 2018-19

 

Vstupné na led je 40 Kč/osoba. Vstup mají zdarma děti do věku 5 let a držitelé průkazu ZTP/P.

Půjčovna bruslí je otevřená každý den stejně jako ICE ARÉNA.

Cena za zapůjčení 1 páru bruslí je 50 Kč. Skládá se vratná záloha 500 Kč.

Broušení bruslí se nabízí v tyto časy: Po – Pá: 15:00 – 21:00, So – Ne: 8:30 – 21:00

Cena za nabroušení zcela nového páru bruslí je 80 Kč, za používané brusle 60 Kč.

Bruslení pro školní třídy: je nutná předchozí rezervace, kterou lze provést na webu obchodního centra nebo lehce a snadno v aplikaci ICE-TEC. Ta je ke stažení zdarma. Vstupné na led za školní třídu je 300 Kč (do počtu 40 dětí).

Chcete se mrknout na plochu ICE ARÉNY přes kamery online? I toho umožňuje šikovná aplikace ICE-TEC. Stáhněte si ji ZDARMA.

Minimální mzda se od 1. ledna 2019 zvýší o 1150 korun na 13 350 korun

Saving money

ČESKÁ REPUBLIKA – Ministryně Maláčová prosadila druhé největší nominální zvýšení minimální mzdy v historii.

Návrh růstu mezd, který předložila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD), schválila vláda na svém jednání v úterý 20. listopadu 2018. Jedná se o druhé nejvýraznější nominální navýšení od zavedení minimální mzdy v roce 1991. Ke zvýšení minimální měsíční mzdy z 12 200 Kč na 13 350 Kč a základní hodinové sazby ze 73,20 Kč na 79,80 Kč dojde k 1. lednu 2019.

„Pracovat se musí lidem vyplatit. Není možné, aby lidé, kteří chodí do zaměstnání, měli existenční problémy a museli brát sociální dávky. Ekonomika je ve velmi dobré kondici. Výkon české ekonomiky dosahuje na 70 % té německé, ale naši zaměstnanci vydělávají jen přibližně 30 % německých mezd. Proto jsem navrhovala ještě rychlejší růst minimální mzdy, než na jakém jsme se v rámci koalice dohodli. Zvyšování minimální mzdy má pozitivní dopad nejen na 150 tisíc českých zaměstnanců, kteří ji pobírají, ale i na ostatní pracující, neboť celkově zvyšuje tlak na růst mezd,“ uvedla ministryně Jana Maláčová.

MPSV má zájem, aby růst platů a mezd byl pravidelný, jednoduše a včas předvídatelný a bez výrazných výkyvů. Ministryně Maláčová proto navrhuje v novele zákoníku práce zavedení tzv. automatického valorizačního mechanismu, který by stanovoval úroveň minimální mzdy jako předem přesně daný poměr průměrné mzdy v národním hospodářství. Společně s úrovní nejnižšího výdělku dojde také k růstu nejnižších úrovní zaručené mzdy, a to o 1150 až 2300 Kč měsíčně. Nejnižší úrovně zaručené mzdy jsou výdělková minima platná pro zaměstnance, jejichž mzdy nejsou sjednány v kolektivních smlouvách a pro zaměstnance ve veřejných službách a správě a ve státní službě, jimž je za práci poskytován plat. Jsou stanoveny v osmi úrovních podle složitosti, odpovědnosti a namáhavosti práce. První úroveň je rovna minimální mzdě, nejvyšší jejímu dvojnásobku. Od začátku příštího roku se bude nejnižší úroveň zaručené mzdy pohybovat v rozmezí od 13 350 do 26 700 Kč měsíčně pro zaměstnance se stanovenou týdenní pracovní dobou v délce 40 hodin (viz tabulka níže).

Tabulka mezd

Žena skočila z mostu do Labe, z ledové vody ji vytáhli dva policisté

most Edwarda Beneše Ústí

ÚSTÍ NAD LABEM – V poledne 18. listopadu se na tísňovou linku policie obrátil muž, který byl svědkem toho, jak nějaká žena skočila z mostu Dr. Edvarda Beneše v Ústí nad Labem do řeky.

Operační důstojník ihned vyslal na místo policejní hlídky, které k řece přijely během několika minut. Ženu, která byla asi 15 metrů od břehu, unášel silný proud a vzhledem k hloubce a nízké teplotě vody byla v přímém ohrožení života.

Policista nstržm. Milan Duplinský z oddělení hlídkové služby, který na místo přijel jako první, neváhal a skočil do ledové řeky, aby ženu zachránil. Musel plavat několik metrů, než se k silně podchlazené ženě dostal a držel ji nad hladinou. Na pomoc kolegovi přispěchal prap. Tomáš Hajas z obvodního oddělení Ústí nad Labem, který za nimi skočil do Labe. Společně se jim pak podařilo doplavat i s ženou ke břehu, kde jí s dalšími policisty, kteří na místo přijeli, poskytli první pomoc, zabalili do dek a zavolali rychlou záchrannou službu.

Jednapadesátiletou ženu, která se skokem z mostu pokusila o sebevraždu kvůli své vážné nemoci, se policistům díky jejich obětavosti a nasazení vlastního života, podařilo zachránit.

Zdroj: PČR/Foto: Ilustrační

Kuřáci, chcete vědět, jak na tom jsou vaše plíce?

KZ vyšetření plic

ÚSTECKÝ KRAJ – Nechat si bezplatně vyšetřit plicní funkce mohou obyvatelé Ústeckého kraje ve dvou nemocnicích Krajské zdravotní, a. s. Oddělení funkčního vyšetřování Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem (budova T, přízemí) a Plicní oddělení Nemocnice Most (budova E, přízemí) se připojí ke Světovému dni chronické obstrukční plicní nemoci (CHOPN).

Zájemcům bude provedena spirometrie, v případě patologického nálezu budou mít možnost konzultace s pneumologem. Akce je pořádaná v rámci Světového dne CHOPN pod heslem „Zdravé plíce pro život“.

Akce se uskuteční ve středu 21. listopadu 2018 od 9:00 do 14:00 hodin, na těchto odděleních:

  • Oddělení funkčního vyšetřování Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., budova „T“, přízemí, Sociální péče 3316/12A, 401 13 Ústí nad Labem 
  • Plicním oddělení Nemocnice Most, o. z., budova „E“, přízemí, J. E. Purkyně 270, 434 64 Most.

Chronickou obstrukční plicní nemocí trpí v České republice asi osm procent dospělých, kdy výskyt onemocnění stoupá zejména u žen. Typickými příznaky jsou dušnost, chronický kašel, únava a vykašlávání hlenů. Spirometrie je jednoduché, nebolestivé, vyšetření, které může chronickou obstrukční plicní nemoc odhalit. Asi osmdesát procent případů onemocnění má na svědomí kouření. Chronickou obstrukční plicní nemoc nelze vyléčit, ale včasná diagnóza a zahájení léčby výrazně zpomalí zhoršování stavu a zmírní potíže.

Zdroj: KZ

Dopravní nehoda trolejbusu a autobusu u Globusu

Hasiči ilustrační Globus

ÚSTÍ NAD LABEM  – Dnes 19. 11. 2018 v 9:23 hod. vyjela jednotka HZS ÚK ze stanice Ústí nad Labem k dopravní nehodě autobusu a trolejbusu v Ústí nad Labem v Předlicích u prodejny Globus.

Při nehodě bylo šest lidí zraněno. Jednalo se převážně o lehká zranění. Hasiči pomohli zdravotnické záchranné službě naložit jednoho vážněji zraněného člověka do sanitky a asanovali vyteklé provozní látky z havarovaných vozů.

Zdroj: HZS/Foto: Ilustrační