23. 03. 2019

Zájemce o studium na zdravotnické škole přivítaly sestřičky v dobových oděvech

zdravotní sestřičky

ÚSTÍ NAD LABEM – Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední škola zdravotnická v Ústí nad Labem (budovy v Palachově a Moskevské ulici) si pro žáky posledních ročníků základních škol připravila na středu 17. října Den otevřených dveří.

Ředitelka školy Miroslava Zoubková pojala akci v duchu stého výročí od založení Československa. K vidění byly například dnes už archivní zubařské nástroje. Veřejnost vítaly sestřičky a ošetřovatelky v kostýmech, které si pamatují ti dříve narození.

„Děkuji škole a jejímu pedagogickému sboru, že tu připravili krásnou a názornou prohlídku toho, co vše se zde na škole vyučuje. Moderní technologie se sice posunuly hodně dopředu, ale bez lidské práce a úsilí to prozatím ještě nejde,“ poděkovala učitelům při zahájení Dne otevřených dveří Dagmar Waicová, vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy. Zároveň všechny přítomné pozvala na oslavu 100. výročí založení Československa, které se uskuteční od 26. do 28. října na Výstavišti Zahrada Čech v Litoměřicích.

Během celého dne se konaly prohlídky jednotlivých výukových areálů školy (od dentální hygieny až po farmaceutické laboranty). Na odloučeném pracovišti v Moskevské ulici byly pro uchazeče připraveny zábavnou formou učební metody (ošetřovatelství či záchranáři). Zájemci si mohli sami sestavit lebku z jednotlivých kostí či zkusit dát první pomoc.

„Byla bych ráda, aby se zdravotnictví a zdravotnické školství, kde dáváme žákům základy k těmto dovednostem, rozvíjelo tak, jak má. To jest, aby se o nemocného staral vždy člověk, který projeví empatii, vstřícnost a potěší ho vřelým slovem,“ přála si ředitelka Miroslava Zoubková.

Na slavnostním zahájení byl přítomen také vedoucí odboru zdravotnictví Petr Severa, zástupkyně ředitelky mostecké Vyšší odborné školy ekonomické, sociální a zdravotnické Soňa Valušková a také například bývalí pedagogové ústecké zdravotnické školy.

Zdroj: ÚK

Komentáře nejsou povoleny