21. 07. 2019

V pondělí v Ústí startuje projekt Skákejme pro zdravé srdce

Skákejme pro zdravé srdce2

ÚSTÍ NAD LABEM – V pondělí 25. září 2017 bude od 9:00 hodin probíhat u OC Forum na Kostelním náměstí v Ústí nad Labem pilotní ročník projektu “Skákejme pro zdravé srdce”.

Projekt “Skákejme pro zdravé srdce” pořádá Nadační fond Energie pomáhá. Ten si za svůj cíl klade podporu zdravého způsobu života, zdraví a prevenci vzniku kardiovaskulárních onemocnění, která jsou stále nejčastější příčinou úmrtí.

Akce se uskuteční pod záštitou primátorky Ústí nad Labem Věry Nechybové. “Vítám každou iniciativu, která přivede naše děti a mládež k pohybovým aktivitám. A to je cílem projektu Skákejme pro zdravé srdce. Je to zajímavá myšlenka, jak rozpohybovat děti pomocí tak jednoduchého prostředku, jakým je švihadlo. Jeho použití je jednoduché a přitom účinné. A když se sejde větší skupina, může to být i velká zábava. Přeji tomuto projektu úspěch a hlavně stovky aktivních a nadšených dětí,” uvedla k projektu primátorka Ústí nad Labem

Od 9 hodin ráno je připraven bohatý program právě pro základní školy a odpoledne pak pro širokou veřejnost. Zažijte sportovní exhibice ve skákání přes švihadla, vystoupení Lukáše Konečného, Fabiany Bytyqi, mistra světa ve footbagu Jana Webera, biketrialová show, youtuberka Veronika Spurná a Freemove.cz team s parkur show, ukázky záchrany života s defibrilátorem,  workshopy a další doprovodný program se závěrečným koncertem skupiny Lunetic.

Skákejme program

Akce předchází Světovému dni srdce, který připadá na 29. září. Prvním hmatatelným počinem Nadačního fondu Energie pomáhá bude navíc nákup stacionárního defibrilátoru, který bude po dohodě s odborníky umístěn na místo, na které by vozidlo záchranné služby nemuselo dorazit včas.

Nadační fond Energie pomáhá založili manželé Aleš a Lenka Grafovi v létě 2017. Generálním partnerem Nadačního fondu Energie pomáhá je společnost Centropol, kterou Aleš Graf vlastní.

Komentáře nejsou povoleny