25. 04. 2019

Transfuzní oddělení hledá dárce krve s univerzální skupinou 0 negativní

KZ dárci krve

KRAJSKÁ ZDRAVOTNÍ – Transfuzní oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, které zásobuje krví několik nemocnic Ústeckého kraje (Rumburk, Děčín, Ústí nad Labem, Teplice, Litoměřice, Roudnice nad Labem), se v současné době potýká s kritickým nedostatkem krve univerzální krevní skupiny 0 negativní. S žádostí o pomoc se proto obrací na současné, ale i nové dárce.

„Prosíme, všechny dárce s krevní skupinou 0 negativní, kteří jsou minimálně tři měsíce od posledního odběru plné krve a jsou zdravotně v pořádku, aby se dostavili k odběru na transfuzní oddělení v ústecké Masarykově nemocnici,“ žádá o pomoc MUDr. Jiří Masopust, primář Transfuzního oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z.

Zdravotníci se obrací i na ostatní obyvatele Ústeckého kraje ve věku od 18 do 60 let s krevní skupinou 0 negativní, kteří doposud krev nedarovali, aby zvážili možnost pomoci pacientům závislým na transfuzích a navštívili rovněž ústecké transfuzní oddělení v pracovní dny mezi 7:00 až 9:30 hodinou.

Transfuzní oddělení Krajská zdravotní, a. s. – Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem
budova C, 2. nadzemní podlaží
Sociální péče 3316/12A
401 13 Ústí nad Labem

Telefon pro dárce krve: 477 113 468

Zdroj: KZ, a.s./Foto: Petr Sochůrek

Komentáře
2 Responses to “Transfuzní oddělení hledá dárce krve s univerzální skupinou 0 negativní”
 1. Jana Luprichová napsal:

  Dobrý den, mám krev 0- ale nevím jestli mohu darovat.. 4.3.2018 jsem rodila císařským řezem.
  Chodila jsem dávat plazmu vím že je to velký rozdíl.. Tak právě nevím zda bych to dala.. Chtěla bych pomoci… Ještě jedna otázka jak dlouho to cca trvá, kvůli hlídání miminka…
  Děkuji luprichova

  • Redakce (ms) napsal:

   Dobrý den, na Vaše dotazy odpoví na uvedeném tel. čísle: Telefon pro dárce krve: 477 113 468