23. 03. 2019

Ruský triumf na Mezinárodním tanečním festivalu v Ústí nad Labem

vítězové taneční festival

ÚSTÍ NAD LABEM – Sportovní hala Sluneta v Ústí nad Labem hostila 49. ročník Mezinárodního tanečního festivalu, který je pro svou výjimečnost zapsán do programu Rodinného stříbra Ústeckého kraje.

Hlavní soutěž, prestižní Evropský pohár v deseti tancích, vyhrál ruský pár Mstislav a Alena Kazakovi. Obhájil tak zlato z loňského roku.

I na konci další soutěže Mistrovství Evropy v showdance (kategoriích latinsko-americké a standardní tance) se pokaždé hrála ruská hymna. V latině zvítězila dvojice Anton Aldaev a Natalia Polukhina. Diváky si získala svými tradičními zdobenými kostýmy, choreografií a tancem na populární píseň Kalinka. Ceny jim předala za Ústecký kraj Radmila Krastenicsová, předsedkyně Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost. Přítomna byla také Drahomíra Miklošová, předsedkyně kontrolního výboru.

Ve standardních tancích byla podle poroty nejlepší dvojice Dmitry Pleshkov a Anastazia Kulbeda. Na 6. místě se umístila nejlepší česká dvojice Vít Domorád a Simona Tejcová. Náladu si spravili na Mistrovství ČR Showdance Standard, kde zvítězili. V latině vyhrál pár František Kopecký a Petra Stehnová. Mistrovství ČR formací Standard zlaté medaile brali tanečníci z Tanečního klubu Chvaletice.

Letošním tanečním večerem provázala Kamila Tománková a herec a vítěz StarDance Pavel Kříž. Každoročně vyrobila Česká televize ze soutěží dva záznamy. Odvysílá je již tento týden.

„Děkujeme Ústeckému kraji za podporu a těšíme se již teď na příští rok, kdy se uskuteční jubilejní 50. ročník tanečního festivalu,“ uvedl jeho ředitel Petr Barnat.

Komentáře nejsou povoleny