18. 06. 2019

Městské sady oživí výstava na stromech

vystava_na_stromech_web_0

ÚSTÍ NAD LABEM – Městské sady se v prvním říjnovém týdnu připojí k desítkám českých parků, které budou hostit Výstavu na stromech s podtitulem Poznej své boty. Na 15 plakátech s fotografiemi od mezinárodně oceňovaného bangladéšského fotografa GMB Akashe se dozvíte, co vše se skrývá za výrobou bot. Snímky vznikly exkluzivně pro českou nevládní organizaci NaZemi, která výstavu koordinuje. Akce se koná od 1. do 8. října během Týdne důstojné práce.

„Po zhlédnutí výstavy návštěvníci získají představu o pracovních podmínkách dělníků a dělnic, kteří
v Bangladéši na předměstí Dháky zpracovávají kůži a vyrábí z ní boty,“ uvedla Gabriela Štěpánková z organizace NaZemi. Výstava veřejnost rovněž upozorňuje na souvislosti a důsledky našeho nákupního chování, a co můžeme změnit my jako spotřebitelé nebo firmy. Pokud na výstavu zavítají skupiny školáků či například skautské oddíly, mohou si předem stáhnout od organizace NaZemi metodiku, pomocí níž se o tématu interaktivní formou dozví více.

 „Výstavu pořádají studenti ústecké univerzity, především Fakulty sociálně ekonomické, která v současné době usiluje o získání cetifikátu „fairtradová fakulta.“, uvedla Lucie Stádníková, jedna z organizátorů ústecké výstavy.
Sobotní vernisáž výstavy probíhá od 13:00 hodin s hudebním doprovodem ústeckého písničkáře Willa Eifella. Návštěvníci se mohou těšit také na doprovodný program v podobě vzdělávací lekce pro školy, promítání dokumentu Sweatshop či workshop „Ze starého nové“, který bude probíhat v rámci FSE festu.

TZ SU UJEP

Komentáře nejsou povoleny