21. 07. 2019

Masarykova nemocnice se pyšní modernizovanými prostory ORL ambulancí

krajska-zdravotni-odprezentovala-modernizovane-prostory-orl-ambulanci-v-ustecke-masarykove-nemocnici

ÚSTÍ NAD LABEM – Krajská zdravotní odprezentovala modernizované prostory otorinolaryngologických ambulancí (ORL) v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem. Stavební práce se uskutečnily za běžného provozu ambulancí, což kladlo zvýšené nároky na lékaře, sestry a další pracovníky oddělení ORL a chirurgie hlavy a krku, jehož jsou ambulance v budově pavilonu D1 součástí. Trpělivost pochopitelně museli projevit také pacienti, kteří však nakonec jistě kvitují příjemné prostředí vzniklé rekonstrukcemi chodby a ordinací v přízemí nemocničního pavilonu. Požadavky na moderní pracoviště 21. století splňuje i nově pořízená audiometrická komora.

“Prostředí nyní odpovídá statusu krajského pracoviště, které naše oddělení má, protože přijímáme pacienty ze spádového regionu s počtem 1,5 milionu obyvatel. Oddělení by potřebovalo ještě přístrojově dovybavit. Jsme velmi vděčni za velkou rekonstrukci foniatrie a audiometrie,” řekl primář Oddělení ORL a chirurgie hlavy a krku MUDr. Karel Sláma.

“Procházet zastaralými ambulancemi před jejich rekonstrukcí bylo velmi tristní. V plánu jsme rekonstrukci dlouho měli, ale nevycházely na ni peníze. Letos jsme začali včas, aby nechyběly, a proto to zde takto pěkně vypadá,” uvedl MUDr. Josef Liehne, ředitel zdravotní péče Krajské zdravotní – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem.

Rekonstrukce chodby a ambulancí si vyžádaly částku 1 435 220 Kč včetně DPH. Audiometrická komora stála 212 707 Kč včetně DPH. Krajská zdravotní vše hradila z vlastních zdrojů.

 

Komentáře nejsou povoleny