21. 07. 2019

Maraton v Teplicích pomohl lidem s roztroušenou sklerózou

KZ Mars

TEPLICE – Maraton s roztroušenou sklerózou v sobotu 3. března 2018 v teplické Základní škole Buzulucká pomohl pacientům Centra pro demyelinizační onemocnění (MS centra) při Neurologickém oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Teplice, o. z.

Právě jim byl určen výtěžek z dobrovolného startovného na 7. ročníku akce, která je součástí projektu Nadačního fondu IMPULS.

Toto cvičení má upozornit na to, že aktivní život, pozitivní přístup k nemoci a včasná léčba pomáhá pacientům zmírnit příznaky nemoci a oddaluje její vzplanutí. Organizátoři zároveň chtějí informovat veřejnost o tomto nevyléčitelném onemocnění a pomocí dobročinné sbírky získat prostředky na cvičební aktivity a pomůcky, které nejsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění.

Letošní cvičení probíhalo formou kruhového tréninku a trvalo čtyři hodiny. Na jeho správnost dohlížely studentky Katedry ergoterapie Fakulty zdravotnických studií Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem pod vedením Mgr. Lucie Dončevové a Mgr. Petry Pecharové. Součástí doprovodného programu byla kreativní ergoterapie, ale také muzikoterapie a pohyb Domu dětí a mládeže Duchcov a představení robotických rehabilitačních systémů.

„Nemocné s roztroušenou sklerózou přišlo letos v Teplicích podpořit 82 cvičících a výtěžek z akce byl 13 550 korun. Z těchto peněz vybavíme novou tělocvičnu, která vznikne v nově zrekonstruovaných prostorách MS centra. Za výbornou organizaci bych chtěla poděkovat svým fyzioterapeutkám Bc. Andree Mareschové a Petře Lohniské, předsedovi teplické regionální organizace Unie ROSKA panu Vladimíru Frühaufovi a regionálním partnerům,“ uvedla Bc. Romana Křížová, vrchní sestra Neurologického oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Teplice, o. z.

Do letošního MaRS maratonu se zapojilo 32 měst z České republiky i ze zahraničí. V Česku žije více než 18 tisíc pacientů s roztroušenou sklerózou, v Ústeckém kraji je více než 1000 nemocných.

Zdroj: KZ

Komentáře nejsou povoleny