18. 06. 2019

Děti si ve Varnsdorfu vyzkoušely, jak jsou na tom s fyzickou zdatností

DĚTI , SPORT

VARNSDORF – Areál za sportovní halou ve Varnsdorfu se stal dějištěm zápolení dětí školou povinných při aktivitách s názvem Army Test. Tuto akci organizuje Asociace pro podporu aktivní zálohy ve spolupráci s Krajským úřadem Ústeckého kraje. Záštitu poskytl náměstek hejtmana Ústeckého kraje Petr Šmíd.

Děti si tak vyzkoušely o něco víc náročnou formu tělesné výchovy. Army test se skládal z pěti disciplín. Známkování dětských výkonů bylo přímo úměrné jejich věku tak, aby každé dítě úkoly zvládlo. Ze sportovního dne si tak každý odnesl nejen spoustu zážitků, ale také diplomy a věcné ceny.

Ústecký kraj již dlouhodobě finančně podporuje sportování dětí; a to převážně v rámci celostátního programu Atletika pro děti. Letos si mohly děti zazávodit například u jezera Milada na Ústecku, v Chomutově, Bílině a v Děčíně. Na červnovém Zastupitelstvu Ústeckého kraje byla dodatečně schválena žádost na finanční podporu ve výši jednoho milionu korun (pro všechny čtyři akce), přičemž z finančního příspěvku budou financovány ukázkové akce projektu a návazně i nový projekt Pohybová gramotnost zaměřený na rozšíření věkové kategorie nad 12 let a na sportování rodičů s dětmi.

Projekt bude představen široké veřejnosti za účasti špičkových atletů. Dále se z příspěvku pořídí sportovní sady, které budou sloužit k pravidelnému sportování dětí a zajistí se školení a metodické materiály pro trenéry a lektory.

Český atletický svaz ve spolupráci s Krajským úřadem Ústeckého kraje navíc do budoucna usiluje o vybudování Olympijského parku právě na území Ústeckého kraje během letních olympijských her 2020, které se budou konat v japonském Tokiu. V roce 2016, kdy se v Riu uskutečnila zatím poslední letní olympiáda, byl na Lipně vybudován Olympijský park, který sklidil samé pozitivní ohlasy.

Komentáře nejsou povoleny